Lev. tid 1-2 hverdage | Fri fragt v. 500,- | 5 Stjerner Trustpilot

SNURK Sengetøj - Voksen - Prinsesse

499,95 kr.
På lager - 1-2 dage

Endelig noget børnesengetøj som viser verden hvad du virkelig er, nemlig en smuk prinsesse.

Læg dig til at drømme om prinsen på den hvide hest. Men husk at lægge dig til rette under dit helt eget diamant diadem. Sikke en sovende skønhed. Det fine prinsesse sengetøj fra SNURK skaber en smuk og fortryllende stemning på børneværelset og er et sikkert hit blandt de små piger.

SNURK sengetøj er fyldt med humor og ikke mindst fine designs som både børn og voksne holder af. Faktisk er prinsesse sengetøjet det mest sælgende sengesæt fra SNURK i forhold til at også voksne kvinder har lyst til at sove i det. Den lækre økologiske bomuld er er rar at ligge i året rundt.

Snurk sengetøjet er i en voksen model og består af et dynebetræk og hovedpudebetræk. Dynebetrækket lukkes med en skjult lynlås i bunden, og pudebetrækket har en smart foldelukning.

SNURK sengetøjet er meget populært og det forstår vi godt. Kvaliteten er i top og det er tilmed produceret i Europa.

Specifikationer

  • Alder: 3 - 4, 4 - 5, 5 - 6, 6 - 7, 7 - 8, 8 - 9, 9 - 10, 10 - 11, 11 - 12
  • Materiale: Økologisk Bomuld
  • Størrelse: Dyne 140 x 200 cm, Pude 60 x 63 cm
  • Generelt: Krymper ikke | Vaskes ved 40 grader.
  • Brand: SNURK
SKU
ADDKPRINCESSPINK

GRATIS FIF OG NYHEDER